Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska naturalnego. Człowiek początkowo żył w symbiozie z przyrodą, lecz wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać. Z perspektywy czasu wiemy już, że w ostatecznym rozrachunku ta ingerencja przyniosła mu więcej start i problemów niż korzyści.

Postępująca degradacja przyrody spowodowała, że w drugiej połowie dwudziestego wieku musiały zostać podjęte kompleksowe działania mające na celu ochronę środowiska.
Jedną z form aktywności w tej sferze jest edukacja ekologiczna, która ma służyć kształtowaniu ekologicznej świadomości całych pokoleń.

Skuteczna i właściwa ochrona środowiska naturalnego uzależniona jest od poziomu wiedzy społeczeństwa oraz od preferowanych przez nie stylów życia.

 

Projekt „EcoStyl” to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, między innymi poprzez cykliczne wydawanie magazynu ekologicznego dla rodziców.

Na łamach naszej gazety rodzice znajdą niezbędne informacje na temat wydarzeń związanych z przyrodą i ekologią; dowiedzą się, gdzie i kiedy można skorzystać z warsztatów oraz pracowni ekologicznych; zdobędą wiedzę na temat szeroko pojętej ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz zdrowego odżywiania się.

Mimo sporej już wiedzy nadal jesteśmy na początku drogi do lepszego i zdrowszego życia. Każdy rodzic, który przeczyta choć jeden artykuł o ekologicznym stylu życia i zastosuje te porady w domu, będzie dla nas wielkim wsparciem i sukcesem. Nasza nienachalna forma podawania informacji sprawdza się wśród jeszcze nie do końca przekonanych osób i dowodzi, że jesteśmy na właściwym miejscu i we właściwym czasie.

 

Treści zawarte w magazynie „Ecostyl” tworzy pełen pasji zespół redakcyjny; z radością przybliżamy aspekty współczesnej ekologii, dostarczamy najświeższe wiadomości, a także prezentujemy projekty i produkty ekologiczne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę lub krytykę. Redakcja korzysta również ze wsparcia, wiedzy i doświadczeń ekspertów z różnych dziedzin życia, nauki i instytucji.

 

Bezpłatny magazyn „EcoStyl” możesz otrzymać w biurze Fundacji IMPULS i podczas wydarzeń, w których bierzemy udział. Chcesz zdobyć kilka numerów dla swojej szkoły, biblioteki lub znajomych? Daj znać – chętnie się podzielimy tym, co eko!

Elektroniczną wersję „EcoStylu” znajdziesz na stronie internetowej:

www.ecostyl.com

 

redaktor naczelna i wydawca

Joanna Dziumienko

redakcja@ecostyl.com