TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI ART, SZKOLENIA, TERAPIE

Małgorzata Gontarek – absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, członek EABCT – European Association for Cognitive Behavioural Therapies, socjoterapeutka, trener rekomendowany przez PTP, jeden z 8 trenerów TZA – ART (Treningu Zastępowania Agresji) w Polsce, którzy posiadają certyfikat wydany przez twórcę ART – prof. A. Goldsteina. Wraz z innymi trenerami rozpowszechniła tę metodę pracy w Polsce. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa EMDR. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego wydawany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Małgorzata Gontarek ma wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia terapii indywidualnej i terapii par. Zajmuje się terapią depresji, lęku i uzależnień. Przez wiele lat była terapeutą w Fundacji Dzieci Niczyje (obecna nazwa: Dajemy Dzieciom Siłę). Jest dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Warszawie. Prowadzi mediacje rodzinne, z uwzględnieniem konfliktów pojawiających się w trakcie rozwodu, zwłaszcza gdy zagrożone jest dobro dziecka.

Wraz z Małgorzatą Wudarczyk współtworzyła gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny „DIADA” w Warszawie. Obecnie związana jest z Fundacją Porozumienia Społecznego i Integracji „IMPULS” w Szczecinie.

kontakt

fundacjaimpuls.szkolenia@gmail.com

 

TERAPIA

Terapia indywidualna jest przeznaczona dla osób, które chcą samodzielnie, w bezpiecznych warunkach i przy wsparciu specjalisty, rozwiązać swoje problemy i uporać się z trudnościami. Często problemy te wynikają z relacji z bliskimi, czasami – z niemożności zrealizowania marzeń, planów. Niekiedy dręczy człowieka wielki ból, pozostałość dzieciństwa, które odcisnęło piętno na psychice. To także zmiany o podłożu psychicznym albo ogromny stres czy lęk o siebie i bliskich, sprawiające, że sami nie dajemy rady i potrzebujemy pomocy.

Psychoterapia umożliwia poznanie siebie, swoich lęków, ograniczeń; pozwala zobaczyć, w jaki sposób komunikujemy swoje uczucia, pragnienia, oczekiwania. Daje szansę znalezienia dróg wyjścia z kryzysu i poradzenia sobie z największymi nawet lękami oraz własnymi ograniczeniami.

Terapię w Fundacji IMPULS prowadzą doświadczeni terapeuci. Spotkania odbywają się w przyjaznej przestrzeni.

 

dyżury terapeuty (należy się wcześniej umówić telefonicznie na spotkanie)

poniedziałek, godz. 16.00–18.00

piątek, godz. 16.00–18.00

 

kontakt

Piotr Bakan – terapeuta, ukończył kurs podstawowy i zaawansowany terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz terapii systemowej; pedagog specjalny, mediator; zajmuje się pomaganiem dzieciom, młodzieży i dorosłym w odnajdywaniu rozwiązań w sytuacjach problemowych

tel. 609 463 195

 

 

Magdalena Supstych – terapeuta działający w nurcie systemowym oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, obecnie pracuje w Centrum Psychiatrycznym. Absolwentka Instytutu Socjologii i Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz pedagogicznych studiów podyplomowych Uniwersytecie Szczecińskim, ukończyła kurs Treningu Zastępowania Agresji ART; aktualnie szkoli się w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Od ponad 11 lat pracuje z ludźmi; szczególną uwagę poświęca pracy z rodzinami, które mają problemy z komunikacją lub problemy wychowawcze, a także z ludźmi zmagającymi się z depresją, lękami i problemami adaptacyjnymi. Przez 3 lata pracowała prowadziła również terapię dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Praca z ludźmi daje jej ogromną satysfakcję; wierzy, że każdy z nas zna sposób na rozwiązanie swoich problemów, a terapeuta ma tylko być obok: wspierać, słuchać i pomóc dostrzec, że klient zna rozwiązanie swoich problemów.

Magdalena Supstych zaprasza na warsztaty, szkolenia i indywidualne spotkania – terminy do ustalenia telefonicznie.

kontakt

509 088 281

 

PSYCHOEDUKACJA

Psychoedukacja jest umacniającym treningiem pacjenta, którego celem jest promowanie świadomości i postawy proaktywnej, dostarczanie narzędzi do obchodzenia się, radzenia sobie i życia z przewlekłą chorobą i zmianą zachowań oraz nastawień związanych z chorobą. Psychoedukacja zamienia winę na odpowiedzialność, bezradność na proaktywną troskę, a zaprzeczanie na świadomość.

Obecnie uważa się, że psychoedukacja stanowi podstawową interwencję terapeutyczną w nowoczesnym leczeniu wszystkich zaburzeń psychicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych najcięższych, przebiegających przewlekle, często nawracających (np. depresja, schizofrenia, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zaburzenia lękowe, a ostatnio także – anoreksja i inne zaburzenia odżywania).

 

kontakt

Marek Pietrasik – pedagog, psychoedukator, mediator

tel. 502 488 159

 

PSYCHOTERAPIA

Mateusz Dąbrowski

Psychoterapeuta chrześcijański w nurcie integralnym (integratywnym), łączącym różne podejścia szkół psychoterapeutycznych (psychodynamiczna, Gestalt, poznawczo-behawioralna, systemowa). Absolwent Studium Psychoterapii Chrześcijańskiej w SPCH w Warszawie, kursu coachingu, kursu na mediatora sądowego. W Stowarzyszeniu Monar pracuje z osobami, które mają styczność lub problemy z substancjami psychoaktywnymi; bierze udział w projekcie „Party Project”, prowadzi wykłady i dyskusje ze studentami na temat substancji psychoaktywnych.

Jak sam mówi: „Podejście chrześcijańskie nie oznacza, że przyjmuję tylko klientów wierzących. Przychodząc do gabinetu, to Ty decydujesz, czy chcesz rozmawiać na temat wiary, czy nie. Staram się uszanować drugiego człowieka takim, jakim on jest, oraz dbać o jego dobro. Jeśli nie jestem w stanie pomóc, od razu o tym mówię i staram się znaleźć wspólnie z klientem (jeżeli tylko mam taką możliwość) inną osobę do pomocy”.

Zakres udzielanej pomocy obejmuje:

– mierzenie się z kryzysami w życiu;

– pracę z lękami;

– poprawę kontaktów z rodziną, przyjaciółmi oraz bliskimi;

– poprawę relacji międzyludzkich oraz budowanie ich w zdrowy sposób;

– odkrywanie zalet i wady, aby zyskać pełną świadomość tego, co w życiu pomaga, a co ogranicza;

– przechodzenie kryzysów w związku;

– rozpoznawanie własnych wartości;

– poprawę kondycji psychicznej i fizycznej (dla zainteresowanych również duchowej);

– poprawę jakości snu i pracę nad problemami z bezsennością;

– przechodzenie przez stany depresyjne oraz pracę nad nimi;

– zarządzanie emocjami oraz przechodzenie przez kryzysy emocjonalne;

– radzenie sobie z emocjami trudnymi (smutek, żal, żałoba, złość);

– radzenie sobie po utracie lub śmierci bliskiej osoby;

– przepracowanie trudnych i bolesnych wspomnień, które powracają;

– odsuwanie myśli samobójczych;

– powrócenie do funkcjonowanie po trudnym urazie, wypadku, rozwodzie;

– radzenie sobie z dekoncentracją;

– radzenie sobie ze stresem podczas różnych okoliczności (wystąpienia publiczne, egzaminy, rozmowa o pracę);

– odkrywanie tego, co motywuje i sprawia, że danej osobie chce się żyć.

 

kontakt

tel. +48 533 988 781, mail: dabrowski.mateus@gmail.com

 

REHABILITACJE

Andrzej Krawczyk – rehabilitant, masażysta, specjalista rehabilitacji systemami medycznymi Unittron. W pracy kieruje się dobrem pacjenta, a poprzez dokladny wywiad dobiera najbardziej optymalną dla konkretnego pacjenta terapię. W gabinecie wykorzystuje takie metody jak masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, masaż klasyczny, refleksologię, kinezjotaping; wszystkie techniki łączy z zabiegami systemami unittron. Specjalizuje się w kompleksowej walce z bólem. Dodatkowo za pomocą systemów medycznych unittron oraz technik z akupresury prowadzi, wspolnie z oligoftenopedagogiem  ze specjalizacją pedagogiki leczniczej, terapię wyciszjącą dla dzieci z ADHD oraz autyzmem. Pracuje również z ludżmi z trwałą niepełnosprawnością ruchową, w tym z ludżmi cierpiącymi na stwardnienie rozsiane
kontakt
500 308 525

 

TERAPIE NATURALNE

  1. SESJE TERAPEUTYCZNE Z ZASTOSOWANIEM HIPNOZY

Hipnoza – Twoja uwaga jest maksymalnie skierowana do wewnątrz, a jednocześnie masz kontrolę nad sobą i tym, co się dzieje wokół. W hipnozie możemy komunikować się ze wszystkimi swoimi zasobami, informacjami nabytymi i nformacjami, które kiedyś do nas dotarły, a których często nawet nie zarejestrowaliśmy na poziomie świadomości. W tym stanie możemy dotrzeć do najmądrzejszej części, przez niektórych nazywaną duszą, podświadomością lub wyższym Ja. Na tym poziomie świadomość ma umiejętność wyszukiwania rozwiązań problemu i wybiera rozwiązanie najlepsze dla danej osoby. W tym stanie mogą zostać uruchomione procesy uzdrawiania ciała i duszy. Podczas sesji nie stosuję sugestii ani kotwic, całą pracę nad sobą wykonuje klient. Sesja trwa od 1,5 godziny do 3 godzin.

 

  1. SESJE ODDECHU BIODYNAMICZNEGO / UWALNIANIE TRAUMY Z CIAŁA

BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy to praca z poziomu oddechu. Metoda wykorzystuje wiele nowych elementów pracy z ciałem; jest nowatorskim podejściem do uwalniania traumy przy wykorzystaniu oddechu z innowacyjnymi świadomymi ruchami, technikami dotyku, technikami uwalniania emocji bez wchodzenia w katharsis. Założeniem metody jest rozbrojenie warstw zbroi ciała w połączeniu wszystkich technik w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, co pozwala stworzyć zintegrowany przepływ prowadzący do uwolnienia ograniczonych struktur fizycznych i mentalnych długo trzymanych traum w ciele. Sesja trwa około 1,5 godziny.

 

  1. Świadoma praca z ciałem – medytacje aktywne Osho

Ruch i taniec to najlepszy sposób, aby uspokoić rozbiegany umysł, przenieść uwagę do wewnątrz i oddać się relaksującej przyjemności medytowania. Medytacja aktywna jest bardzo skuteczną praktyką dla wszystkich, którzy poszukują wolności i wewnętrznej harmonii.

Medytacja jest przeznaczona dla każdego, nie trzeba mieć wcześniejszych doświadczeń medytacyjnych.

Medytacje aktywne, inspirowane sztukami medytacji z całego świata, zostały dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka; łączą korzyści tradycyjnej medytacji z ruchem, dźwiękiem i tańcem. To forma pracy z ciałem, oddechem, emocjami i umysłem. Od klasycznych medytacji różnią się tym, że posiadają aktywną część, która pozwala uwolnić napięcia poprzez ruch, taniec, oddech, wirowanie, śmiech, płacz lub krzyk. Pozwalają odreagować nagromadzone w ciele napięcie, uwolnić zablokowane emocje, odnaleźć spokój i spontaniczność.
Każda medytacja zawiera specjalnie dobraną dla siebie muzykę.

 

kontakt

Joanna Dziumienko – trenerka edukacji ekologicznej, promotorka zdrowego trybu życia, dyplomowana bioenergoterapeutka, trenerka oddechu BIOdynamicznego, certyfikowana terapeutka hipnoterapii oraz metod naturalnych

tel. 606 70 26 26