Stress Off Festival to pierwsza w regionie cykliczna impreza poświęcona tematyce stresu, organizowana od kwietnia 2018 roku. Jest odpowiedzią na współczesne potrzeby społeczeństwa, które żyje w nieustannym, narastającym stresie i zmaga się na co dzień z wieloma sytuacjami stresogennymi – w domu, w pracy, w relacjach z bliskimi.

 

Podczas festiwalu prowadzone są wykłady, warsztaty i pokazy dotyczące radzenia sobie ze stresem za pomocą różnorodnych technik. Wśród poruszanych zagadnień znajdują się między innymi: praca z ciałem, praca z emocjami, komunikacja interpersonalna, mindfulness, taniec, terapie, samorozwój, joga. Prelekcje prowadzą doświadczeni praktycy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Uczestnicy mają także okazję zapoznać się z ofertą różnorodnych wystawców, którzy na swoich stoiskach prezentują narzędzia i materiały przydatne w walce ze stresem.

 

Stress Off Festival jest skierowany do wszystkich osób, które chciałyby nauczyć się lepszego radzenia sobie ze stresem, pełniejszego czerpania z życia i – wciąż niedocenianej – umiejętności prawdziwego odprężania się.

 

Stress Off Festival to miejsce wspólnego spotkania i integracji, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami, szukania inspiracji i  pozytywnych przeżyć. Tu każdy jest mile widziany.

 

Organizatorki festiwalu:

Joanna Dziumienko  – wiceprezes Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS, trenerka edukacji ekologicznej, promotorka zdrowego trybu życia, wydawczyni magazynu „EcoStyl”. Absolwentka Bałtyckiego Instytutu Psychologi – psychologia alternatywna. Dyplomowana bioenergoterapeutka, trenerka oddechu BIOdynamicznego i pracy z napięciami między innymi metodą A. Lowena. Certyfikowana terapeutka hipnoterapii oraz metod naturalnych. Twórczyni autorskiej metody FreeFlow.

www.centrumharmonii.com.pl

 

Katarzyna Pakalnicka-Prychitko – arteterapeutka, coach, masażystka.  Właścicielka KiaOra Studio Relaksacji Masażem i Tańcem. W swej pracy zainspirowana między innymi Praktyką 5 Rytmów, improwizacją w kontakcie i ruchem autentycznym; łączy to z niezmienną miłością do masaży polinezyjskich i fascynacją tańcem socjalnym.

www.kiaora.szczecin.pl

 

Katarzyna Błaszczykz zamiłowania i zawodu fizjoterapeutka; w codziennej pracy zajmuje się terapią dzieci i dorosłych. Lubi wykorzystywać metody niekonwencjonalne i mało popularne wśród fizjoterapeutów, między innymi terapię czaszkowo-krzyżową, terapię Polarity i technikę Emmetta.

 

STRESS OFF FESTIVAL – POZNAJ I SIĘ ODSTRESUJ!